Name
Competition
Category
John Hay Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Robot Game Referee
Maria Phetla Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Core Values Judge
Thulisile Khalishwayo Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Any Position
Field Fourie Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Project Judge
Sihle Khalishwayo Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Score keeper
Disego pheladi Kekana Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Project Judge
Disego pheladi Kekana Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Project Judge
FRANZEL THERON Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Project Judge
Laurie Theron Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Technical / Robot Judge
Pieter Theron Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Project Judge
Pikkie Theron Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Robot Game Referee
Liezel Theron Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Team Communication and Registration
Barry Wasserman Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Technical / Robot Judge
Heleen Botes Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Project Judge
Suzanne Arendt Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Pit Area Manager
Louise Paquest Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Technical / Robot Judge
Lorraine Paquet Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Core Values Judge
Peter Arendt Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Volunteer Communicator
Helene Botes Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Project Judge
Petro Du Toit Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Score keeper
MC van der Walt Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Robot Game Referee
Liezel Theron Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Core Values Judge
Franzel Theron KwaZulu Natal Tournament (KZN Science Centre, Durban) 19 October 2019 Project Judge
Louis Paquet Mpumalanga Tournament (Bergland Primary school, Nelspruit) 19 October 2019 Technical / Robot Judge
Gabaza Ansari Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Core Values Judge
Kgosi Thembani Botswana Tournament (University of Botswana, Gabarone 16 Novembeer 2019) Pit Area Manager
Kgosi Thembani Botswana Tournament (University of Botswana, Gabarone 16 Novembeer 2019) Pit Area Manager
Segomotso Latisha Tsheko Botswana Tournament (University of Botswana, Gabarone 16 Novembeer 2019) Any Position
Tumelo Molaba Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Core Values Judge
Tumelo Molaba Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Any Judging
Reece Robinson Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Technical / Robot Judge
Reece Robinson Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Technical / Robot Judge
Koketso Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Robot Game Referee
Koketso Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Robot Game Referee
Lethabo Mpye Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Pit Area Manager
Silvia VD Wiel Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Robot Game Referee
Lorette Robinson Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Project Judge
Lorette Robinson Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Core Values Judge
Field Joseph Edward Fourie Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Project Judge
Hinvira Sujan Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Robot Game Referee
Jamie Wills Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Technical / Robot Judge
Jamie Wills Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Technical / Robot Judge
Tinotenda Mashiri Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Robot Game Referee
Tinotenda Mashiri Northern Cape Tournament (Carnarvon Primary School) 9 November 2019 Any Judging
Tinotenda Mashiri Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Robot Game Referee
Gomolemo Lekomanyane Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Team Communication and Registration
Clifford Wills Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Technical / Robot Judge
Clifford Wills Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Technical / Robot Judge
Nkosinathi Itumeleng Morotolo Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Core Values Judge
Nkosinathi Itumeleng Morotolo Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Core Values Judge
Mosa Lekoloane Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Any Position
Denver Robinson Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Technical / Robot Judge
Denver Robinson Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Technical / Robot Judge
Erin McKenna Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Core Values Judge
Erin McKenna Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Core Values Judge
Colleen McKenna Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Project Judge
Debby Wills Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Project Judge
Tamaryn Robinson Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Project Judge
Tamaryn Robinson Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Any Judging
Alick Sibanda Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Robot Game Referee
Alick Sibanda Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Robot Game Referee
Dieketseng Tsotetsi Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Any Judging
Bianca du Toit Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Technical / Robot Judge
Bianca du Toit Gauteng South Tournament (Sci-Bono, Jhb) 2 November 2019 Technical / Robot Judge
Promise Nonhlanhla Ntuli Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Any Position
Astrella Nare Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Score keeper
Emma Moloto Gauteng Central Tournament (UNISA Pretoria) 12 October 2019 Score keeper
Sarika Naidoo Western Cape Tournament (Cape Town Science Centre, Observatory) 26 October 2019 Project Judge
Mala Naidoo Western Cape Tournament (Cape Town Science Centre, Observatory) 26 October 2019 Project Judge